Moderatörlük Hakkında

Aşağa gitmek

Moderatörlük Hakkında

Mesaj tarafından Admin Bir Ptsi Tem. 21, 2008 2:14 pm

1.Moderatör olmak isteyen kullanıcı, içeriği ve konu bütünlüğü olan 50 mesaj atmalıdır... ( bir günde 10 - 20 konu açmak değildir ve Moderatör olmak için yeterli değildir... Board'da tüm bölümlere yararlı ve açıklamalı Konular anlamına gelir).

2.Moderatörler Sabit Nick Kullanmalıdırlar..Moderatör oldukları anda nicklerini ve Görünen adlarını değiştiremezler...


3.Moderatörler, hiçbir sebeple moderatör olan nicklerinin şifrelerini bir başkasına veremezler. Bu kişiler 1.dereceden yakınları (anne, baba, kardeş, kuzen, yeğen vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandiğinda da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve moderatörlükleri geri alınacaktır.

4.Moderatörlük görevini aksatan moderatöre belli aralıklarla ilk önce uyari , devam ettiği takdirde de yetkilerini Administratörler tarafından hiçbir açıklama yapmadan elinden alınması yada sınırlandırılması yoluna gidilecektir...

5.Moderatörler müdahalede zorluk çektikleri konularda diğer moderatörlerden yardım isteyebilirler...

6.Moderatörler, 15 günde bir Administratorlara yetkili olduğu bölüme ilişkin detayli bir içerik raporu verecektir...(Eksikler, Fazlalıklar, Sorunlar Vs.)

7.Moderatörler , bulundukları bölümün ve özellikle de sitenin iyiliğinden sorumludur.

8.Moderator bölümünü sürekli aktif tutmak zorundadır. Bölümlerini canlandırmak için atılan her adımdan moderatörler bizzat sorumludurlar...

9.Konuların içeriğini takip etmeli eğer konunun seyri amacının dışına çikarsa müdahale etmeli gerekirse durumu Adminlere haber vermelidir.Böylelikle eğer ihtiyaç varsa hem yeni konu açılmalı hemde bölüm konuları daha düzenli hale getirilmelidir.

10.Moderatörler kendi bölümlerinde kuralları çiğneyen üye olursa öncelikle kendileri uyarmalı eğer kuralları çiğnemekte israr ederse durumu Adminler bildirmelidirler.


11.Moderatörler bulunduklari bölümde yazılanları açılan konuları takip etmeli düzeltilmesi gereken linkleri veya eklenmiş resimleri düzenlemeli, TC kanunlarına aykırı veya gayri ahlaki bir şey gördüklerinde kendileri müdahale edebiliyorlarsa etmeliler edemiyorlarsa bir üst yöneticiye durumu iletmelidirler&

12.Moderatörler, üyelere kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

13.Moderotörler sildikleri mesajın veya konunun nedenlerini sildikleri konuda veya mesajı düzenleyerek Silme nedenini Administratörlere Kendi adını yazarak bilindirmek zorundadır. (Mesajım neden silindi diye başvuran üyelere cevap verebilmek amacıyla gerekli bir Nokta).

14.Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir. Onlarn görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açilan konuları kilitleyemez. Şikayet yapmak isteyen üyeler Adminlere başvuruda bulunabilirler.Yine hakaret yada seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düsüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz ( bu üyeler ve Moderatörler içinde aynıdır). Bu bağlamda moderatörler hakaret veya seviyesizlik dışında bir eleştiriye açık olmalıdırlar.

15.Moderatör kendisini eleştiren kişiye tartışma yaratmadan savunmasını yapabilir. Modlar site hakkında hakaret içermeden eleştiri yapan kişileri dinlemeleri, buna engel olmamaları ve şikayetlerini siteye iletmelerinin de çözüm üretilebilmesi açısından faydalı olacağını ileterek admin'e yönlendirmeleri gerekmektedir. Eğer elestiriler rahatsız edici bir boyuta ulasmişsa o kişinin uyarılması amacıyla Adminlerle temasa geçecektir.

16.Moderatörler Mp3 dunyası aleyhine açıktan konusamazlar, eleştirilerini Admin ile birebir görüşerek yapmaları beklenmektedir. Mp3 dunyası ıun yaptığı değişiklik ve yenilikler hakkinda üyeleri bilgilendireceklerdir. Üyeler modları örnek aldığından site kararları ve sitenin aldığı tedbirler konusunda yorumlarını yine buraya bildirmeleri site genelinde konuşmamaları gerekmektedir.

17.Moderatörler Adminlerin açtığı konuları değiştiremez ve silemezler.. bu konuda onlara bildiride bulunurlar ve Adminler gerekeni kendileri uygularlar.

18.Adminler tarafindan kabul edilen kararlar gereği - siteye zarar vereceğine kanaat getirilirse - moderatörün / moderatörlerin görevine bir açıklama yapılmadan son verilebilir.

** Moderatörlük başvurusu ve şartlarıyla ilgili anlamadığınız, bilmediğiniz her hangi bir şey varsa sorularınızı site yöneticilerine mail veya özel mesaj (pm) yoluyla sorabilirsiniz.
Sorularınız ve isteklerinizi en kısa zamanda cevaplanmaya çalışılacaktır.

Moderatörlük görevi verilen her kullanıcı bu kuralları kabul etmiş sayılır!
avatar
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 44
Yaş : 28
Nerden : İn MerSin
Kayıt tarihi : 21/07/08

Kullanıcı profilini gör http://ogrenciyiz.eniyiforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz